Nigeria: samobójczy zamach przed meczetem

7 lat temu
PAP / drr

W samobójczym zamachu w północno-wschodniej Nigerii śmierć poniosło co najmniej pięć osób. Młodociany terrorysta wysadził się w powietrze w piątek przed meczetem w Maiduguri - poinformował rzecznik nigeryjskich władz bezpieczeństwa.

Sześć osób, w tym dwóch żołnierzy, zostało ciężko rannych. Do ataku doszło po piątkowej modlitwie, w której uczestniczył wysoki rangą przedstawiciel rządu, znany z zaangażowania w walkę przeciwko terroryzmowi - podała agencja dpa.

Maiduguri uważane jest za bastion radykalnego islamistycznego ugrupowania Boko Haram, dążącego do wywołania waśni między chrześcijanami a muzułmanami w liczącym 160 mln mieszkańców kraju. Islamiści prowadzą partyzancką wojnę z rządem. Celem ataków są często chrześcijańskie świątynie.

Boko Haram dąży do stworzenia na terenie Nigerii islamskiego kalifatu, w którym ma obowiązywać islamskie prawo. Ugrupowanie obiera za cel kościoły, posterunki policyjne i inne obiekty służb bezpieczeństwa, które w północnej Nigerii często są atakowane przez zamachowców samobójców.

Dpa szacuje liczbę śmiertelnych ofiar trwających od roku walk na grubo ponad 1000.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nigeria: samobójczy zamach przed meczetem
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Nigeria: samobójczy zamach przed meczetem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.