Norwegia / Policja: nocna strzelanina mogła być aktem terrorystycznym

Norwegia / Policja: nocna strzelanina mogła być aktem terrorystycznym
fot. PAP/EPA/Orn E. Borgen
PAP / ml

Strzelanina w klubie dla gejów w Oslo, w której w sobotę w nocy zginęły dwie osoby, a 10 zostało rannych, mogła być aktem terrorystycznym - poinformowała norweska policja. Odwołano mającą się odbyć w sobotę paradę osób homoseksualnych Pride.

"Zatrzymany mężczyzna działał najprawdopodobniej w pojedynkę, jest podejrzany o morderstwo, usiłowanie morderstwa oraz akt terrorystyczny" - przekazał w sobotę na konferencji prasowej Christian Hatlo z policji.

Jak dodał, brane jest pod uwagę "przestępstwo z nienawiści". "Jest to dość silny ślad" - podkreślił Hatlo. Inna hipoteza wskazuje, że do strzelaniny mogła doprowadzić choroba psychiczna.

Według norweskiego dziennika "VG" 42-letni sprawca ma norweskie obywatelstwo, jest pochodzenia irańskiego, był wcześniej znany służbom specjalnym PST. Wcześniej został skazany za grożenie nożem oraz przestępstwo narkotykowe.

W związku z wydarzeniami organizatorzy mającej przejść ulicami Oslo kolorowej parady Pride odwołali imprezę. Wcześniej zaapelowała o to policja.

Do strzelaniny doszło w sobotę o godzinie 1.14 w popularnym wśród gejów klubie nocnym London Pub w rozrywkowej dzielnicy miasta. Wśród poszkodowanych są również goście sąsiedniego lokalu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Norwegia / Policja: nocna strzelanina mogła być aktem terrorystycznym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.