Odnaleziono nowy fragment Chińskiego Muru

Odnaleziono nowy fragment Chińskiego Muru
Odkryty fragment był dotychczas znany jedynie z opisów w źródłach historycznych (fot. sxc.hu)
PAP / wab

Chińscy archeolodzy ustalili trasę przebiegu najstarszego odcinka Wielkiego Muru Chińskiego o długości 137 kilometrów, z którego zachowały się pozostałości konstrukcji o długości 30 kilometrów - donosi serwis internetowy China.org.

Archeolodzy prowadzący w Chinach od dwóch lat prace badawcze w celu odnalezienia pozostałości Wielkiego Muru odkryli na terenie prowincji Henan w środkowej części kraju fragmenty muru, które dotąd były znane jedynie z opisów w źródłach historycznych.

Na powierzchni ziemi ze 137-kilometrowej konstrukcji muru w rejonie Henan pozostało bowiem tylko 30 km.

Rozpoczęcie budowy Wielkiego Muru długo przypisywano Shi Huangdi, pierwszemu cesarzowi Chin w latach 221-210 p.n.e., a wcześniej władcy królestwa Qin w latach 247-221 p.n.e. Okazało się jednak, że w okresie panowania cesarza połączone zostały odcinki muru istniejące już wcześniej, zbudowane przez władców kilku państw w Okresie Walczących Królestw (475-221 r. p.n.e.).

Źródła historyczne podawały, że wielki mur obronny chroniący przed najazdami z państw za północną granicą został zbudowany w królestwie Chu jeszcze wcześniej, w Okresie Wiosen i Jesieni (770-476 r. p.n.e.).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Odnaleziono nowy fragment Chińskiego Muru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.