Ognisko COVID-19 w domu opieki. Zmarło 9 pensjonariuszy

Ognisko COVID-19 w domu opieki. Zmarło 9 pensjonariuszy
fot. Depositphotos
PAP / pk

Wszyscy zmarli mieli ponad 80 lat, a niektórzy ponad 90. Obecnie obowiązuje zakaz odwiedzania placówki.

Po pojawieniu się ogniska zakażeń koronawirusem w zakładzie opieki w Lindow w Brandenburgii, na wschodzie Niemiec, w ciągu trzech tygodni zmarło tam dziewięciu pensjonariuszy.

DEON.PL POLECA

Zaplanowane w placówce na październik szczepienia przypominające zostały przełożone z powodu braku szczepionek - pisze dziennik "B.Z.".

Wszyscy zmarli mieli ponad 80 lat, a niektórzy ponad 90. Obecnie obowiązuje zakaz odwiedzania placówki - poinformowała urzędniczka miejscowego starostwa Britta Avantario.

Większość osób otrzymała dwie dawki szczepionki

Większość osób, którymi opiekuje się dom w Lindow otrzymała dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19. Jednak zaplanowane na październik podawanie dawki przypominającej zostało dwukrotnie przełożone z powodu niedostępności szczepionek. Do tej pory tylko kilka osób objętych opieką otrzymało kolejną dawkę.

Jak wynika z informacji lokalnych władz, wielu pracowników placówki jest zakażonych koronawirusem.

Ogniska zakażeń koronawirusem wykryto w 47 z 340 stacjonarnych domów opieki w Brandenburgii - informuje ministerstwo zdrowia tego kraju związkowego.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew T. Nowak

Bardzo potrzebny poradnik dla ozdrowieńców po COVID-19. Znajdziemy tutaj rady, jak poprzez stosowanie ziół i produktów pszczelich skutecznie pokonać zespół pocovidowy, czyli problem przewlekłego zmęczenia, tzw. „mgłę mózgową”, kłopoty z pamięcią i koncentracją, stany depresyjne...

Skomentuj artykuł

Ognisko COVID-19 w domu opieki. Zmarło 9 pensjonariuszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.