Piloci Air France są przepracowani, część ma depresję. To zwiększa ryzyko

Piloci Air France są przepracowani, część ma depresję. To zwiększa ryzyko
PAP / mł

Alter, związek zawodowy pilotów linii Air France, ostrzega, że kondycja psychiczna i przepracowanie francuskich pilotów stanowi ryzyko dla bezpieczeństwa transportu lotniczego. Według związku 10 proc. pilotów ma depresję.

Związek Alter zarzuca liniom lotniczym, że w kwestii liczby przepracowanych godzin firma stosuje „komunikację lękową i przemoc menadżerską, z którą bardzo trudno jest żyć”. Związkowcy krytykują również zbyt małą liczbę zatrudnionego personelu: hostess, pracowników naziemnych, mechaników.

Linie Air France bronią się przed zarzutami, podkreślając w komunikacie prasowym, że „bezpieczeństwo lotów, pasażerów i załóg, jest absolutnym priorytetem” i że „przewyższane są standardy określone przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) pod względem czasu odpoczynku po locie”. Poinformowano też, że do grudnia ma zostać zatrudnionych dodatkowo 700 pilotów.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Huub Buijssen

Jak pomóc osobie cierpiącej na depresję?

Porady i strategie przedstawione w tej książce mogą pomóc uniknąć załamania psychicznego i utraty nie tylko więzi z chorym, ale także własnej równowagi psychicznej. Wiele spośród tych zaleceń pochodzi...

Skomentuj artykuł

Piloci Air France są przepracowani, część ma depresję. To zwiększa ryzyko
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.