Polska para oskarżona o zabójstwo czterolatka

Polska para oskarżona o zabójstwo czterolatka
(fot. flickr.com/ by Null Value)
PAP / ad

26-letnia Magdalena Ł. i jej 32-letni partner Mariusz K. stanęli w sobotę przed sądem pokoju w Coventry (środkowa Anglia), gdzie formalnie przedstawiono im zarzut zabójstwa czteroletniego chłopca Daniela P. - podała telewizja Sky.

Daniel, syn Ł. z jej poprzedniego związku, został znaleziony nieprzytomny w domu wynajmowanym przez polską parę na osiedlu Leyburn Close w dzielnicy Coventry, Holbrooks, 3 marca nad ranem. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci dziecka był uraz głowy.

Ł. i K. zostali aresztowani dwa dni później. Policja regionu Zachodnich Midlandów przedstawiła im zarzut w piątek po południu i za zgodą prokuratora skierowała sprawę do sądu.

Na sobotniej rozprawie (sądy pokoju zbierają się w Anglii w sobotę w pilnych sprawach) Ł. i K. potwierdzili tożsamość i powiedzieli, że rozumieją przedstawione im zarzuty. Sąd zdecydował o zatrzymaniu obojga w areszcie. Rozprawa odbędzie się w najbliższy wtorek przed sądem koronnym (Warwick Crown Court).

Oskarżeni ani ich pełnomocnicy nie złożyli wniosku o zwolnienie za poręczeniem. P. uczęszczał do zerówki w miejscowej szkole podstawowej i był lubiany przez rówieśników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska para oskarżona o zabójstwo czterolatka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.