Polak podejrzany o zabójstwo w Szkocji

Polak podejrzany o zabójstwo w Szkocji
(fot. flickr.com/ by alancleaver_2000)
PAP / ad

Niewymieniony z nazwiska 25-letni Polak został aresztowany w Polsce przez policję w oparciu o Europejski Nakaz Aresztowania wystawiony przez szkocką policję - donosi w sobotę BBC.

Mężczyzna zostanie wydany Brytyjczykom i stanie przed sądem szeryfa w Edynburgu w najbliższych dniach z oskarżenia o zabójstwo 34-letniego rodaka Macieja C., którego zwłoki znaleziono w mieszkaniu w dzielnicy Leith 14 stycznia.

Według policji C. zginął "śmiercią gwałtowną i brutalną". Jego zwłoki znalazł współlokator dwa dni po zabójstwie. Policja sądziła, że C. znał sprawcę morderstwa, stąd od początku sądziła, że w zidentyfikowaniu sprawcy pomoże jej lokalna polska społeczność.

W dochodzenie ws. wyjaśnienia okoliczności śmierci C. zaangażowanych było ok. 40 funkcjonariuszy. Nawiązano kontakty z lokalną polską społecznością i rodziną ofiary. Przygotowano apele po polsku, litewsku i rosyjsku. O pomoc w ujęciu sprawcy zwróciła się też siostra C. - Aleksandra.

Policja odwiedziła nawet lokalny polski kościół i wyznaczyła nagrodę wysokości tysiąca funtów za informację mogącą wnieść istotny wkład w śledztwo.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polak podejrzany o zabójstwo w Szkocji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.