"Polska prezydencja spełniła oczekiwania"

"Polska prezydencja spełniła oczekiwania"
(fot. EPA/PATRICK SEEGER)
PAP / psd

 Polska prezydencja spełniła nasze oczekiwania, podtrzymała duch partnerstwa w instytucjach europejskich oraz w państwach członkowskich UE - ocenił w środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

- Polska prezydencja pracowała z wielkim profesjonalizmem i entuzjazmem. 30 lat po wprowadzeniu stanu wojennego Polska wykazała swoje przywiązanie do Europy, demokracji oraz naszych wspólnych wartości - mówił Barroso podczas debaty podsumowującej polską prezydencję.

Wspominał "inspirującą" przemowę Donalda Tuska 6 lipca w PE na inauguracji polskiej prezydencji. Barroso ocenił, że był to "silny apel o większą integrację Europy".

- Sześć miesięcy później możemy powiedzieć, że Polska udowodniła swoją reputację i spełniła nasze oczekiwania, podtrzymała duch partnerstwa w instytucjach europejskich i krajach członkowskich - mówił szef KE. - Polska ciągle naciskała o więcej Europy w czasie kryzysu, który odbywa się nie tylko w sferze finansowej - dodał.

Barroso podziękował Tuskowi za polityczną odwagę i zaangażowanie w czasie polskiej prezydencji. - Może Pan być przykładem dla innych - podkreślił szef KE.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Polska prezydencja spełniła oczekiwania"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.