Pomoc humanitarna trafiła do 13 tys. rodzin w Aleppo

Pomoc humanitarna trafiła do 13 tys. rodzin w Aleppo
(fot. PAP/EPA/MOHAMMED BADRA)
PAP / pk

Nowa partia pomocy humanitarnej dotarła do około 13 tysięcy rodzin w muhafazie (prowincji) Aleppo na północy Syrii. Konwój 26 ciężarówek przedostał się na tereny niedawnych walk - poinformował w środę Międzynarodowy Czerwony Krzyż.

Pomoc została dostarczona przez Syryjski Czerwony Półksiężyc do miast takich jak Azaz, Afrin i Tal Rifaat i była największa od tygodni - poinformował rzecznik MCK w Syrii Paweł Krzysiek.

Dodał, że w międzyczasie ponownie zaopatrzone zostały również kliniki.

W wyniku kruchego, uzgodnionego przez Rosję i USA rozejmu w Syrii, który obowiązuje od 27 lutego, zmalała przemoc na zachodzie, ale walki nie ustały - wskazuje agencja Reutera. To zawieszenie broni nie przewiduje wstrzymania ataków przeciwko dżihadystycznemu Państwu Islamskiemu oraz związanemu z Al-Kaidą Frontowi al-Nusra.

Tymczasem w Genewie trwa kolejna runda prowadzonych pod auspicjami ONZ niebezpośrednich rozmów pokojowych między przedstawicielami reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada a delegacją opozycji syryjskiej w sprawie uregulowania trwającego od 2011 roku konfliktu zbrojnego, który kosztował życie około 270 tys. osób. Specjalny wysłannik ONZ Staffan de Mistura ma spotkać się z delegacją Damaszku.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pomoc humanitarna trafiła do 13 tys. rodzin w Aleppo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.