35 tys. ludzi uciekło z okolic syryjskiego Aleppo

35 tys. ludzi uciekło z okolic syryjskiego Aleppo
(fot. EPA/GEORGI LICOVSKI)
Reuters / PAP / slo

35 tys. ludzi zostało zmuszonych w ostatnich dniach do ucieczki z okolic syryjskiego miasta Aleppo, gdzie trwa ofensywa syryjskich wojsk reżimowych - podało w poniedziałek Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA).

Organizacje zajmujące się pomocą humanitarną w Syrii ostrzegają, że rodziny, które uciekły z Aleppo, pozbawione są dachu nad głową i będą zmuszone nocować pod gołym niebem. "Ci ludzie pilnie potrzebują żywności i schronienia z podstawowym wyposażeniem" - poinformowała rzeczniczka OCHA w oświadczeniu.

DEON.PL POLECASyryjskie wojska reżimowe wspierane z powietrza przez Rosjan posuwały się w poniedziałek w kierunku obleganej przez Państwo Islamskie (IS) bazy lotniczej w północnej Syrii - poinformował jeden z przedstawicieli sił syryjskich.

Celem ofensywy w muhafazie Aleppo jest przerwanie trwającego od zeszłego roku oblężenia bazy Kweiras. W ostatnich tygodniach dżihadyści z IS kilkakrotnie atakowali tę bazę, ale nie zdołali jej zdobyć.

Od 30 września, kiedy naloty w Syrii rozpoczęli Rosjanie, syryjskie siły reżimowe prowadzą ofensywy na kilku frontach, starając się zabezpieczyć szlaki zaopatrzeniowe i odzyskać kontrolę nad strategicznie ważnymi obszarami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

35 tys. ludzi uciekło z okolic syryjskiego Aleppo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.