Rosja: 11 osób zginęło w strzelaninie w szkole w Kazaniu. Większość z nich to uczniowie

Rosja: 11 osób zginęło w strzelaninie w szkole w Kazaniu. Większość z nich to uczniowie
Fot. kyo azuma / Unsplash
PAP/kb

We wtorek w gimnazjum w Kazaniu, doszło do tragicznej strzelaniny. W jej wyniku, według wstępnych co najmniej 11 osób .   

Większość ofiar to uczniowie, zginęła też nauczycielka i ochroniarz. Według mediów sprawców ataku było dwóch: jeden - 19-letni były uczeń - został zatrzymany, a drugi napastnik - zabity.

DEON.PL POLECAWedług źródeł, cytowanych przez media, 32 osoby są poszkodowane. Niektóre media podają liczbę 13 zabitych podczas strzelaniny.

Wśród ofiar śmiertelnych - według agencji RIA Nowosti - są uczniowie, którzy zginęli wyskakując z okna budynku.

Kazań jest głównym miastem republiki Tatarstanu; przywódca tego regionu Rustam Minnichanow oficjalnie poinformował, że w strzelaninie zginęło siedmioro uczniów, a rannych zostało 16. Minnichanow powiedział także, że był tylko jeden sprawca strzelaniny, który został aresztowany.

Wcześniej media informowały, że do szkoły weszło dwóch uzbrojonych ludzi i otworzyło ogień do uczniów. Zatrzymany został 19-letni były uczeń gimnazjum. Kanał Baza podał w komunikatorze Telegram jego nazwisko: Ilnaz Galawijew.

Media informowały także o drugim sprawcy, który został zabity podczas szturmu sił bezpieczeństwa na budynek szkoły, gdzie wcześniej napastnik zabarykadował się w jednej z sal.

W rejonie szkoły wprowadzono reżim operacji antyterrorystycznej. Zajęcia w szkołach w Kazaniu zostały we wtorek odwołane.

 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rosja: 11 osób zginęło w strzelaninie w szkole w Kazaniu. Większość z nich to uczniowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.