Rosja: majątek świadków Jehowy legalnie trafił do skarbu państwa

Rosja: majątek świadków Jehowy legalnie trafił do skarbu państwa
(fot. shutterstock.com)
PAP / ms

Sąd miejski w Petersburgu orzekł, że przejęcie przez skarb państwa wartych kilka miliardów rubli nieruchomości należących do świadków Jehowy było zgodne z prawem.

W 2017 r. świadkowie Jehowy zostali uznani w Rosji za organizację ekstremistyczną.

DEON.PL POLECASąd miejski potwierdził w czwartek decyzję sądu niższej instancji, który pod koniec ubiegłego roku postanowił, że 16 nieruchomości (działek i budynków) w elitarnej części Petersburga, należących do Towarzystwa Strażnica, przejdzie na własność skarbu państwa - precyzuje radio Echo Moskwy.

Jak podaje TASS, wartość skonfiskowanego majątku przekracza 13,9 mln dolarów. Świadkowie Jehowy odwołali się od tej decyzji.

Rosyjski Sąd Najwyższy zdelegalizował ubiegłym roku wspólnotę wyznaniową świadków Jehowy i uznał tę organizację za ekstremistyczną. Decyzja sądu otworzyła drogę do konfiskaty majątku wspólnoty na rzecz państwa.

Świadkowie Jehowy to założony w 1870 roku w Stanach Zjednoczonych związek wyznaniowy, który dziś - według różnych danych - skupia od 6 do 16 mln ludzi na całym świecie. Związek wyznaniowy świadków Jehowy w Rosji zrzesza ok. 175 tys. osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rosja: majątek świadków Jehowy legalnie trafił do skarbu państwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.