"Rząd ukraiński dokładnie wie, jakie są warunki"

"Rząd ukraiński dokładnie wie, jakie są warunki"
(fot. msz.gov.pl)
PAP / pz

Ukraina dokładnie wie, jakie są warunki, od których spełnienia UE uzależnia podpisanie w tym roku umowy o stowarzyszeniu z Kijowem - powiedział w czwartek w Parlamencie Europejskim w Brukseli szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

- Wszyscy życzymy sobie tego, by Ukraina stworzyła warunki polityczne dla podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Rząd ukraiński dokładnie wie, jakie to są warunki (...). Ukraina wie, co potrzebuje zrobić, by przekonać państwa członkowskie i Parlament Europejski do tego, że jest państwem, które będzie w stanie przestrzegać umowy stowarzyszeniowej - powiedział dziennikarzom Sikorski.

Dodał, że konieczna jest poprawa standardów wymiaru sprawiedliwości na Ukrainie, które obecnie "pozostawiają wiele do życzenia".

W poniedziałek w Brukseli odbędzie się szczyt UE-Ukraina, a umowa o stowarzyszeniu i wolnym handlu będzie jednym z głównych jego tematów. Jej podpisanie stanęło pod znakiem zapytania, przede wszystkim na skutek ochłodzenia między Brukselą a Kijowem po skazaniu byłej ukraińskiej premier Julii Tymoszenko i innych polityków opozycji. W wielu europejskich stolicach panuje przekonanie, że wyrok był umotywowany politycznie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Rząd ukraiński dokładnie wie, jakie są warunki"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.