SBU: Janukowycz wciąż jest na Ukrainie

SBU: Janukowycz wciąż jest na Ukrainie
(Fot. kadr z nagrania)
6 lat temu
PAP / mm

Odsunięty od władzy prezydent Wiktor Janukowycz wciąż znajduje się na Ukrainie - oświadczył w poniedziałek wieczorem szef służby bezpieczeństwa (SBU) Wałentyn Naływajczenko. O tym, że Janukowycz jest na Ukrainie, poinformowała także jego doradczyni Hanna Herman.

"Tak, jest na terytorium Ukrainy. Gdybyśmy wiedzieli gdzie, to raportowalibyśmy już o wykonaniu wydanego przez prokuraturę nakazu jego zatrzymania" - przekazał Naływajczenko. Zadeklarował, że społeczeństwo będzie na bieżąco informowane o poszukiwaniach ściganego listem gończym obalonego szefa państwa.

Herman, deputowana Partii Regionów byłego prezydenta, która w poniedziałek nieoczekiwanie pojawiła się w parlamencie w Kijowie, również przekazała, że Janukowycz nie wyjechał z kraju. Herman towarzyszyła Janukowyczowi jeszcze w sobotę, gdy przebywał on w Charkowie na wschodniej Ukrainy. Była doradczyni prezydenta powiedziała, że nie wyrzeka się swej współpracy z nim. "Janukowycza jest komu potępiać, a ja nie wyrzekam się ludzi" - podkreśliła.

Media uważają, że Janukowycz znajduje się w bazie wojskowej rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu na Krymie. Władze tego nie potwierdzają. Tatarska telewizja ATR podała z powołaniem się na swoje źródła, że b. prezydent jest w jednostce rosyjskiej piechoty morskiej w Zatoce Kozackiej, a do jego ewakuacji przygotowano okręt desantowy Floty Czarnomorskiej.

List gończy za Janukowyczem, jako jednym z organizatorów masowego zabójstwa ludzi, wydano w poniedziałek rano. Według oficjalnych informacji po raz ostatni byłego prezydenta widziano w okolicach Sewastopola.

Z Kijowa Jarosław Junko

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

SBU: Janukowycz wciąż jest na Ukrainie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

SBU: Janukowycz wciąż jest na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.