Separatyści porwali funkcjonariuszy SBU

Separatyści porwali funkcjonariuszy SBU
(fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)
PAP / mm

Prorosyjscy separatyści porwali trzech funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, którzy próbowali zatrzymać Rosjanina podejrzewanego o bestialskie zabicie radnego miejskiego w Gorłówce na wschodzie kraju - podała w niedzielę służba prasowa SBU.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Gorłówce w obwodzie donieckim, gdzie w ubiegłym tygodniu porwano radnego partii Batkiwszczyna Wołodymyra Rybaka, który próbował zerwać z miejscowego ratusza flagę samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Dwa dni po zaginięciu polityka jego bestialsko zmasakrowane ciało znaleziono w opanowanym przez separatystów Słowiańsku.

SBU poinformowała, że trzej jej pracownicy zostali zatrzymani przez uzbrojonych ludzi. Według rosyjskich mediów porwani zostali przewiezieni do Słowiańska.

W piątek w Słowiańsku prorosyjscy separatyści uprowadzili autobus z grupą ludzi, w skład której wchodziło siedmiu obserwatorów wojskowych z misji związanej z OBWE - trzech Niemców, Polak, Czech, Szwed, Duńczyk - i niemiecki tłumacz oraz pięciu ukraińskich wojskowych.

DEON.PL POLECA

Separatyści oświadczyli, że gotowi są wymienić członków misji na swoich towarzyszy, aresztowanych przez władze w Kijowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Separatyści porwali funkcjonariuszy SBU
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.