Separatyści urządzili paradę ukraińskich jeńców

Separatyści urządzili paradę ukraińskich jeńców
Po przemarszu ulicami, którymi wcześniej szli jeńcy, przejechały samochody do czyszczenia ulic. Według Reutera miał być to gest lekceważenia wobec schwytanych Ukraińców. (fot. EPA/SERGEI ILNITSKY)
5 lat temu
Reuters, AFP /PAP / slo

Prorosyjscy separatyści w niedzielę zmusili do przemaszerowania przed tłumem grupę kilkudziesięciu ukraińskich jeńców w okupowanym Doniecku, na wschodzie Ukrainy - informują agencje Reuters i AFP.

Reuters, powołując się na świadków zdarzenia, pisze, że jeńcy szli główną ulicą Doniecka ze spuszczonymi głowami; byli nieogoleni, brudni, ubrani w mundury lub po cywilnemu.

Przez megafony ogłoszono: "Widzimy teraz ludzi, których przysłano, by nas zabili".

Następnie schwytanych Ukraińców zgromadzono na placu Lenina w centrum miasta, gdzie tłum gwizdał i krzyczał "faszyści", "na kolana". Kilka osób rzuciło w jeńców różnymi przedmiotami, m.in. butelkami.

Po przemarszu ulicami, którymi wcześniej szli jeńcy, przejechały samochody do czyszczenia ulic. Według Reutera miał być to gest lekceważenia wobec schwytanych Ukraińców.

Na Ukrainie obchodzony jest w niedzielę Dzień Niepodległości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Separatyści urządzili paradę ukraińskich jeńców
Komentarze (10)
ST
sir Thomas Sean Connery
25 sierpnia 2014, 20:29
Smutek ogarnia mnie widząc tych młodych mężczyzn tak poniewieranych. Tylko różaniec odprawiany w każdym polskim kościele codziennie za Polskę, w każdej parafii może uchronić Ukrainę i Polskę od ruskiej zarazy.
ST
sir Thomas Sean Connery
25 sierpnia 2014, 20:30
no i różaniec za Ukrainę, skleroza nie boli. 
K
Kemot
24 sierpnia 2014, 22:16
​Przemarsz jeńców wojennych przez ulice Doniecka to jawne złamanie reguł prawa międzynarodowego, a w szczególności III Konwencji Genewskiej - mówi w rozmowie z reporterem radia RMF FM wiceszef Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Adam Bodnar. - Mnie jako prawnika interesuje kwestia ewentualnej odpowiedzialności sprawców tego czynu. Może być on klasyfikowany jako zbrodnia wojenna. Pojawia się pytanie, co dalej - dodaje. Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-przemarsz-jencow-w-doniecku-mozna-uznac-za-zbrodnie-wojenna,nId,1489527#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
B
benek
24 sierpnia 2014, 17:19
Co na to Obama!!! [url]http://arturprosty.blogspot.com/2014/08/przekroczona-kolejna-czerwona-linia.html[/url]
K
kemot
24 sierpnia 2014, 16:44
Od dawna mam wrażenie, że rosyjska władza dosłownie zwariowała - mówi rosyjski pisarz Walerij Paniuszkin. - W ostatnim czasie to wrażenie pogłębiło się jeszcze, bo do władz dołączyła także duża część społeczeństwa - dodał. Ocenił, że działania Rosji na Ukrainie to "aneksja ziem cudzego państwa i naruszenie międzynarodowych praw".
I
IUS
24 sierpnia 2014, 19:43
  A  jak  nazwać  zajmowanie polskich województw : lwowskiego, tarnopolskiego, wołyńskiego i stanisławowskiego?  Jak  nazwać  zajmowanie  węgierskiego Zakarpacia,  rumuńskiej Bukowiny?
B
bodej
24 sierpnia 2014, 20:22
Toporna te twoja agitacja. Nie zapominaj że to poprzednicy twoich moskiewskich zwierzchników sprawili, że wymienione przez ciebie ziemie znalazły się w granicach USRR.   
I
IUS
25 sierpnia 2014, 09:44
  Tak,  ZSRR  zajął  te ziemie  po bandycku,  ale  ZSRR  się  rozleciał, nie ma  go.   Co  zatem  powinno  stać  się  z tymi  ziemiami, które  zajął  ZSRR? Powinny  wrócić  do  właścicieli , czyli do  Polski, do Węgier  i  do Rumunii.   Jakie  prawo - w świecie  cywilizowanych  ludzi -   stanowi przepadek zrabowanego mienia  na rzecz  uzurpatora?
V
v.
25 sierpnia 2014, 19:42
Proszę Cię żebyś takie same pretensje wysunął i Niemcom; ile ziem niemieckich są teraz pod Poslką?
B
bodej
25 sierpnia 2014, 23:03
Taaa, a gdyby rosji udałoby się zająć Ukrainę i inne części zsrr, pisałbyś, że Kraj Nadwiślański powinien wrócić do "właściciela", czyli do rosji...

Skomentuj artykuł

Separatyści urządzili paradę ukraińskich jeńców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.