Służba więzienna Izraela: uwolniliśmy 39 palestyńskich więźniów w ramach wymiany za zakładników

Służba więzienna Izraela: uwolniliśmy 39 palestyńskich więźniów w ramach wymiany za zakładników
fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER
PAP

Uwolniliśmy 39 palestyńskich więźniów, w ramach porozumienia Izraela z Hamasem o wymianie zakładników przetrzymywanych w Strefie Gazy - podała w niedzielę izraelska służba więzienna. Wcześniej poinformowano o zwolnieniu w tym dniu przez Hamas 14 obywateli izraelskich i trzech obcokrajowców.

Komunikat został opublikowane przez służbę więzienną po tym, gdy w niedzielę wieczorem w ramach porozumienia uwolniono 13 izraelskich zakładników, a także trzech Tajlandczyków i mężczyznę o podwójnym, rosyjsko-izraelskim obywatelstwie - poinformował portal Times of Israel.

Wszystkim uwalnianym więźniom palestyńskim postawiono zarzuty terroryzmu, a wielu z nich zostało skazanych za swoje czyny; osoby zwolnione to kobiety lub nieletni poniżej 18 roku życia - dodała izraelska służba więzienna.

W ramach porozumienia w ciągu czterech dni rozejmu w Strefie Gazy, pierwszej przerwy w trwających od 7 października działaniach wojennych, zwolnionych ma zostać łącznie 50 izraelskich zakładników w zamian za 150 palestyńskich więźniów przetrzymywanych w Izraelu.

DEON.PL POLECA

W piątek Hamas wypuścił 13 obywateli izraelskich i 11 cudzoziemców, a Izrael zwolnił 39 więźniów. W sobotę ze Strefy Gazy wypuszczono 13 Izraelczyków i czterech Tajlandczyków w zamian za 39 więźniów palestyńskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Służba więzienna Izraela: uwolniliśmy 39 palestyńskich więźniów w ramach wymiany za zakładników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.