"Sprawcy zamachu nie zniszczą demokracji"

"Sprawcy zamachu nie zniszczą demokracji"
"Sprawcy zamachu nie zniszczą demokracji" (fot. EPA/THOMAS WINJE)
PAP / ad

Premier Norwegii Jens Stoltenberg oświadczył w piątek na konferencji prasowej, że osoby odpowiedzialne za tragiczne wydarzenia w pobliżu budynków rządowych w Oslo i na pobliskiej wyspie "nie zniszczą naszej demokracji".

Minister sprawiedliwości i ds. policji Knut Stoberget powiedział, że w wybuchu w Oslo zginęło siedem osób, a 10 zostało poważnie rannych. Ponadto kilku młodych ludzi zginęło, a kilku nie udało się odnaleźć po strzelaninie na wyspie Utoya, gdzie odbywał się obóz młodzieżówki Partii Pracy (Ap) premiera - poinformował minister.

Jeszcze w piątek wieczorem rząd norweski zebrał się na naradę w sprawie kryzysu, który powstał w rezultacie zamachów, dokonanych w Oslo i jego okolicy.

Policja informuje, że kontrola paszportowa oraz kontrole bezpieczeństwa na norweskich lotniskach mogą trwać dłużej niż zwykle. Służby proszą pasażerów o cierpliwość, a osoby opuszczające Norwegię o wcześniejsze przybycie na lotnisko.

DEON.PL POLECA

Norweska policja razem ze swoim odpowiednikami ze Szwecji rozszerzyła również kontrole na drogach przy wspólnej granicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Sprawcy zamachu nie zniszczą demokracji"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.