Steinmeier: Rosji nie uda się złamać jedności UE

Steinmeier: Rosji nie uda się złamać jedności UE
(fot. PAP/EPA/DANIEL REINHARDT)
PAP / ptt

Szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier oświadczył w czwartek w Wilnie, że Rosji nie uda się podzielić Unii Europejskiej w kwestii sankcji nałożonych na ten kraj za jego rolę w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.

Wskazał, że chodzi o taką strategię Rosji, jak oferowanie poszczególnym krajom UE zniesienia embarga handlowego. Zaakcentował, że były już takie próby i nie zakończyły się powodzeniem. Podkreślił, że państwa członkowskie UE debatowały nad tą kwestią, która okazała się kontrowersyjna, ale górę wzięła jedność.

- Podjęliśmy decyzję, więc sądzę, że nie powiedzie się próba podziału Europy - powiedział niemiecki minister.

Steinmeier poinformował, że z litewskim ministrem spraw zagranicznych Linasem Linkevicziusem omawiał m.in. problem "kampanii dezinformacji" związanych z kryzysem ukraińskim. Uznał, że jednym z rozwiązań może być pomoc w szkoleniu litewskich dziennikarzy w Niemczech. Dodał, że nie byłoby demokratycznym rozwiązaniem "odpowiadanie propagandą na propagandę".

Szef niemieckiej dyplomacji odbywa dwudniową podróż po czterech krajach położonych nad Bałtykiem. W czwartek rano był w Finlandii, po południu tego dnia przybył na Litwę, a kolejne etapy to Estonia i Łotwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Steinmeier: Rosji nie uda się złamać jedności UE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.