Strajk pracowników Amnesty International

Strajk pracowników Amnesty International
PAP / psd

Kilkudziesięciu pracowników Amnesty International (AI), międzynarodowej organizacji działającej na rzecz praw człowieka, przerwało w środę pracę w Wielkiej Brytanii i w jeszcze co najmniej czterech krajach w związku ze sporem z zarządem AI na temat zwolnień.

Jak poinformowała agencja Associated Press, jednodniowy strajk dotyczy głównie zatrudnionych w londyńskim biurze AI. Zarząd AI w ramach planowanej reorganizacji zmienił zasady na jakich będzie odbywać się redukcja etatów, co wywołało protest. Nie podano skali planowanych zwolnień.

DEON.PL POLECA
Kierownictwo Amnesty International twierdzi, że organizacja szanuje prawo pracowników do strajku. Jak poinformowano, na podjęcie akcji protestacyjnej zdecydowała się jedynie jedna trzecia zatrudnionych.

AI oświadczyła ponadto w komunikacie, że musi zmienić sposób działania, żeby zwiększyć swą efektywność. Restrukturyzacja zakłada oprócz zwolnień przesunięcie z centrali w Londynie, gdzie zatrudnionych jest 500 osób, części pracowników do dziesięciu regionalnych oddziałów, by byli bliżej miejsc, gdzie dochodzi do naruszeń praw człowieka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Strajk pracowników Amnesty International
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.