Syria: nasila się fala uchodźców

Syria: nasila się fala uchodźców
(fot. EPA/SNN HANDOUT)
PAP / pz

Samoloty bojowe syryjskich sił rządowych we wtorek po raz kolejny zbombardowały cele w mieście Aleppo i jego sąsiedztwie w północno-zachodniej Syrii - podali działacze z regionu. Tymczasem ONZ alarmuje, że w sierpniu z Syrii uciekło ponad 100 tys. osób.

Od półtora miesiąca w Aleppo (Halab), jednym z największych miast i gospodarczej stolicy Syrii, toczą się ciężkie walki między powstańcami a siłami rządowymi.

Jeden z dowódców armii syryjskiej powiedział w telewizji państwowej, że syryjskie siły zbrojne "wkrótce pokonają rebeliantów na północy kraju".

Według aktywistów syryjskich cytowanych przez dpa walki toczą się również w stolicy kraju Damaszku, gdzie oddziały reżimowe obrzuciły granatami dzielnice Tadamun i Al-Arbain.

DEON.PL POLECA

Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) podało we wtorek, że w sierpniu z kraju uciekło ponad 100 tys. Syryjczyków, którzy szukają azylu w sąsiednich państwach: Turcji, Iraku, Jordanii czy Libanie.

"To najwyższa liczba uchodźców w jednym miesiącu od wybuchu konfliktu" w marcu 2011 roku - podkreślono w komunikacie.

W Syrii od marca zeszłego roku trwa powstanie przeciwko Asadowi. Początkowe pokojowe demonstracje, inspirowane arabską wiosną, przerodziły się w opór zbrojny, krwawo tłumiony przez siły rządowe. Według najnowszych danych opo

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Syria: nasila się fala uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.