Szwajcaria: zmarła jedna z ofiar i sprawca ataku w pociągu

Szwajcaria: zmarła jedna z ofiar i sprawca ataku w pociągu
(fot. PAP / EPA / SALVATORE DI NOLFI)
PAP / ml

Jedna z sześciu osób ranionych w sobotę przez napastnika w pociągu w północno-wschodniej Szwajcarii zmarła na skutek odniesionych obrażeń; zmarł również sam sprawca ataku - poinformowała w niedzielę miejscowa policja.

27-letni Szwajcar, który podpalił w wagonie łatwopalny płyn, a następnie zaczął atakować pasażerów nożem, zmarł na skutek poparzeń. Wcześniej tego dnia z powodu odniesionych ran zmarła zaatakowana przez niego 34-letnia kobieta.
Trzy ranne osoby, w tym sześcioletnie dziecko, pozostają w stanie krytycznym.
Policja ustaliła adres i przeszukała mieszkanie sprawcy. Nie poinformowano o wynikach przeszukania, jednak policyjny rzecznik Hans-Peter Kruesi przekazał, że "na razie nie ma przesłanek wskazujących, że był to akt terroryzmu lub przestępstwo motywowane politycznie".
Do incydentu doszło ok. godz. 14.20, gdy pociąg zbliżał się do stacji w Salez w kantonie Sankt Gallen, na trasie między miastami Buchs a Sennwald, w pobliżu granicy z Liechtensteinem.
Wśród rannych jest sześcioletnie dziecko, dwoje 17-latków, kobieta w wieku 43 lat oraz 50-letni mężczyzna, który został lekko ranny, gdy pospieszył pozostałym na pomoc.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szwajcaria: zmarła jedna z ofiar i sprawca ataku w pociągu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.