Szybko rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Niemczech

Szybko rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Niemczech
fot. Depositphotos
PAP / pk

Za naszą zachodnią granicą oficjalnie choruje 70 proc. więcej osób, niż przed tygodniem. Uważa się jednak, że rzeczywista liczba może być znacznie wyższa.

546 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w Niemczech w ciągu ostatniej doby - poinformował w poniedziałek berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Tydzień wcześniej były to 324 infekcje, co oznacza, że ich liczba wzrosła w tym czasie o 69 proc.

W RKI odnotowano siedmiodniową zachorowalność (liczba nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu tygodnia) na poziomie 10,3 w skali kraju; dzień wcześniej wartość ta wyniosła 10.

Najwyższy wskaźnik odnotowano w Hamburgu na północy kraju, gdzie było to 13,8 zakażenia na 100 tys. mieszkańców w ciągu jednego tygodnia. W Hesji wartość wynosi 13,6, a w Bremie - 13,2. Najmniej nowych zakażeń wystąpiło w Saksonii-Anhalcie (3,1), Meklemburgii-Pomorzu Przednim (3,4) i Turyngii (3,8) - informuje w poniedziałek agencja dpa.

DEON.PL POLECA

Według nowych danych w całych Niemczech w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano jeden zgon z powodu koronawirusa. Tydzień temu zmarły dwie osoby. Od początku pandemii RKI potwierdziło 3 745 227 zakażeń SARS-CoV-2. Uważa się jednak, że rzeczywista liczba może być znacznie wyższa, bo wiele infekcji nie jest wykrywanych.

RKI oblicza liczbę ozdrowieńców na 3 640 100. Całkowita liczba osób, które zmarły w związku z Covid-19, wzrosła do 91 363.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szybko rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Niemczech
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.