Tragedia na wiecu wyborczym. Nie żyje 9 osób, około 50 jest rannych

Tragedia na wiecu wyborczym. Nie żyje 9 osób, około 50 jest rannych
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos
PAP / pk

Dziewięć osób zginęło, a około 50 doznało obrażeń w Meksyku, gdy na wiecu wyborczym w mieście San Pedro Garza Garcia runęła scena z zadaszeniem - poinformowały władze stanu Nuevo Leon, cytowane w czwartek przez Reutersa.

W wypadku, do którego doszło w środę wieczorem czasu lokalnego, ucierpieli m.in. członkowie sztabu wyborczego Jorge Alvareza Mayneza, kandydata centrowego Ruchu Obywatelskiego (MC) w zaplanowanych na 2 czerwca wyborach prezydenckich. Polityk zawiesił kampanię.

Tragedia na wiecu wyborczym. Nie żyje 9 osób

Przyczyną tragedii był porywisty wiatr - przekazał Alvarez Maynez.

Na nagraniu wideo udostępnionym w mediach społecznościowych przez portal La Roja MX widać zwalone zadaszenie i szarpane wichurą elementy konstrukcji.

DEON.PL POLECA

Według Reutersa sondaże przedwyborcze wskazują, że w wyborach prezydenckich Alvarez Maynez może liczyć na dalekie trzecie miejsce. Faworytką w badaniach opinii publicznej pozostaje kandydatka lewicowej partii rządzącej Morena, Claudia Sheinbaum, a za nią plasuje się Xochitl Galvez, wspierana przez szeroką koalicję ugupowań opozycji.

W Meksyku jednocześnie z wyborami prezydenckimi odbędą się wybory regionalne, w których obsadzonych ma zostać ponad 20 tys. stanowisk. Tocząca się kampania jest niezwykle krwawa - zauważył w czwartek serwis BBC, powołując się na dane meksykańskiej firmy doradztwa politycznego Integralia, z których wynika, że w tegorocznej kampanii wyborczej około 200 urzędników państwowych, polityków i kandydatów padło dotąd ofiarami przemocy. Do kwietnia w atakach zginęło co najmniej 16 kandydatów - podała CNN, powołując się na dane grupy badawczej Data Civica.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tragedia na wiecu wyborczym. Nie żyje 9 osób, około 50 jest rannych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.