Trawler z Korei Płd. zatonął u brzegów Czukotki

Trawler z Korei Płd. zatonął u brzegów Czukotki
(fot. CasualCapture / Foter / CC BY-NC-SA)
PAP / ptsj

Trawler z Korei Południowej zatonął w poniedziałek na Morzu Beringa u brzegów Półwyspu Czukockiego, leżącego w syberyjskiej części Rosji. 54 członków załogi przepadło bez wieści, jeden poniósł śmierć - podał przedstawiciel służby ratowniczej Artur Rec.

"Informacja o tym, że jednostka "Orion-501" tonie, dotarła do nas o godzinie 17.30 czasu miejscowego (6.30 czasu polskiego). Załoga statku +Karolina-77+ uratowała osiem osób, jedna z nich zmarła z wychłodzenia. Wśród uratowanych jest jeden Rosjanin, który pracował na południowokoreańskim trawlerze jako obserwator, a także Indonezyjczycy, Filipińczycy, Południowi Koreańczycy i rybacy z innych azjatyckich krajów. Ofiara śmiertelna to cudzoziemiec" - powiedział Rec.

DEON.PL POLECA

Poszukiwania zaginionych 54 członków załogi prowadzą trzy rosyjskie statki rybackie. W niedługim czasie mają do nich dopłynąć inne jednostki, pracujące na morzu niedaleko od miejsca katastrofy.

Według słów Reca na pokładzie południowokoreańskiego statku rybackiego znajdowało się 62 członków załogi. "54 z nich przepadło bez wieści. Prędkość wiatru wynosi 25-27 m na sekundę, a fale osiągają wysokość 5-6 m" - dodał.

Według wstępnych informacji przy wyciąganiu sieci przy wysokiej fali zaczęła przedostawać się woda i jednostka zaczęła tonąć. Po 30 minutach trawler znalazł się całkowicie pod wodą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trawler z Korei Płd. zatonął u brzegów Czukotki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.