Turcja: 18 dziennikarzom grozi więzienie

Turcja: 18 dziennikarzom grozi więzienie
(fot. shutterstock.com)
AP / PAP / ak

Tureccy prokuratorzy domagają się kary do siedmiu i pół roku więzienia dla 18 dziennikarzy za zaangażowanie w propagandę terroru przez opublikowanie zdjęć, na których napastnik kieruje broń w stronę uprowadzonego w marcu prokuratora - pisze w środę agencja AP.

Prokurator został uprowadzony w sądzie w Stambule przez członków skrajnie lewicowej tureckiej organizacji Rewolucyjny Front-Partia Wyzwolenia Ludu (DHKP-C); zginął od obrażeń odniesionych podczas próby odbicia go przez policję.

Agencja prasowa Anatolia poinformowała we wtorek wieczorem, że w akcie oskarżenia stambulska prokuratura domaga się kar więzienia dla wydawców dziewięciu pism, w tym dla Cana Dundara - naczelnego opozycyjnego dziennika "Cumhuriyet".

Zdjęcia, które posłużyły za podstawę oskarżenia, były zamieszczane przez wiele mediów, głównie społecznościowych. Władze Turcji ostro skrytykowały wówczas media za publikację fotografii, które uznały za antyrządową propagandę. Na wniosek sądu w Stambule zablokowano wtedy na wiele godzin dostęp do Twittera i YouTube'a.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Turcja: 18 dziennikarzom grozi więzienie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.