Turcja: zaatakowano redakcje prorządowych gazet

Turcja: zaatakowano redakcje prorządowych gazet
(fot. shutterstock.com)
PAP / jm

Nieznani sprawcy zaatakowali w nocy ze środy na czwartek w Stambule redakcje dwóch gazet zbliżonych do islamistyczno-konserwatywnego rządu Turcji - "Yeni Safak" i "Yeni Akit". Policja podejrzewa, że napastnikami mogli być kurdyjscy bojownicy.

Nikt nie został ranny.

Pięć zakapturzonych osób rzuciło koktajle Mołotowa przed wejście do siedziby dziennika "Yeni Safak" w dzielnicy Bayrampasa, w europejskiej części metropolii. Następnie napastnicy otworzyli ogień z karabinów - pisze agencja prasowa Anatolia.

W tym samym czasie zamaskowani mężczyźni zaatakowali koktajlami Mołotowa redakcję "Yeni Akit", ostrzelali budynek i uciekli. Do tego incydentu doszło w azjatyckiej części Stambułu.

DEON.PL POLECA

Według mediów policja skłania się ku hipotezie, że za atakami stali bojownicy Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).

"Yeni Safak" i "Yeni Akit" popierają rozpoczęte w grudniu działania sił tureckich wymierzone w kurdyjskie miejscowości na południowym wschodzie Turcji, by wyprzeć z nich rebeliantów PKK, którzy ogłosili tam "powstanie".

Walki między armią, policją i bojownikami rozgorzały po dwóch latach spokoju; po obu stronach zginęło wiele osób. W wyniku wznowionego konfliktu śmierć poniosły też dziesiątki cywilów. Według organizacji pozarządowych może chodzić o ponad 200 osób. Dziesiątki tysięcy ludzi musiały opuścić swoje domy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Turcja: zaatakowano redakcje prorządowych gazet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.