Ukraina: Julia Tymoszenko prowadzi w najnowszym rankingu prezydenckim

Ukraina: Julia Tymoszenko prowadzi w najnowszym rankingu prezydenckim
(fot. shutterstock.com)
PAP/ ed

Julia Tymoszenko prowadzi w najnowszym rankingu prezydenckim na Ukrainie, opublikowanym w czwartek przez grupę socjologiczną Rating. Gdyby wybory szefa państwa odbyły się w najbliższym czasie była premier uzyskałaby 18,7 proc. poparcia.

Urzędujący prezydent Petro Poroszenko mógłby liczyć na 15,6 proc. głosów, a trzecie miejsce przypadłoby przywódcy Opozycyjnego Bloku z wynikiem 11,7 proc.

"Julia Tymoszenko prowadzi praktycznie we wszystkich obwodach centralnej i w części zachodnich obwodów Ukrainy. (…) Petro Poroszenko zajmuje silną pozycję w części obwodów zachodniej Ukrainy oraz w Kijowie, a Jurij Bojko w większości obwodów południa i wschodu kraju" - poinformowała grupa Rating.

W drugiej turze wyborów prezydenckich Tymoszenko uzyskałaby 30 proc. poparcia, a Poroszenko - 23 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 12-28 grudnia 2017 roku i objęło ono 30 tys. respondentów w wieku powyżej 18 lat.

Najbliższe wybory prezydenta Ukrainy odbędą się w 2019 roku. Poprzednie, przedterminowe wybory prezydenckie, które rozpisano po obaleniu zbiegłego do Rosji Wiktora Janukowycza, odbyły się w maju 2014 roku.

W pierwszej turze zwyciężył Poroszenko, zdobywając 54,7 proc. głosów. Drugi wynik uzyskała Tymoszenko, na którą głosowało 12,81 proc. uczestników wyborów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ukraina: Julia Tymoszenko prowadzi w najnowszym rankingu prezydenckim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.