Ukraina: Separatyści próbują uciec z miasta

Ukraina: Separatyści próbują uciec z miasta
(fot. EPA/ROMAN PILIPEY)
PAP / slo

Prorosyjscy separatyści, którzy kontrolują atakowany przez ukraińskie siły antyterrorystyczne Słowiańsk na wschodzie kraju, próbują wydostać się z okrążenia - poinformował w środę szef Centrum Badań Wojskowo-Politycznych Dmytro Tymczuk.

Według założonej i kierowanej przez Tymczuka grupy "Informacyjny Opór" od wczesnych godzin rannych w okolicach Słowiańska trwają walki.

"Grupa terrorystów podjęła nad ranem próbę wydostania się z miasta, jednak siły antyterrorystyczne do tego nie dopuściły. Obecnie w rejonie jednego z drogowych punktów kontrolnych trwają walki" - napisał ekspert na swoim profilu na Facebooku.

Tymczuk przekazał, że po stronie ukraińskiej na razie nie ma strat w ludziach. "O stratach wśród terrorystów w chwili obecnej także niczego nie wiadomo" - czytamy.

Oficjalne źródła ukraińskie mówią, że w poniedziałek i wtorek podczas walk w Słowiańsku zginęło osiem osób. Wśród zabitych jest czterech członków oddziałów antyterrorystycznych. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow oceniał we wtorek, że po stronie separatystów zginęło co najmniej 30 bojowników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ukraina: Separatyści próbują uciec z miasta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.