Ukrenergo: atak na infrastrukturę energetyczną w Krzywym Rogu jednym z największych od roku

Ukrenergo: atak na infrastrukturę energetyczną w Krzywym Rogu jednym z największych od roku
fot. PAP/EPA/RUSSIAN EMERGENCIES MINISTRY HANDOUT HANDOUT
PAP

Rosyjski atak na infrastrukturę energetyczną w Krzywym Rogu, do którego doszło w sobotę, był jednym z największym od roku - poinformował w niedzielę koncern energetyczny Ukrenergo.

W raporcie koncernu zaznaczono, że "ekipy naprawcze musiały dwukrotnie w ciągu dnia przywracać zasilanie odbiorcom w regionie". "Nadal trwają naprawy sieci rdzeniowej i dystrybucyjnej, ale dostawy energii zostały wznowione" - dodano.

"Pracownikom udało się znacznie zminimalizować skutki ataków dronów, przygotowując się na wszystkie możliwe scenariusze już latem. Tak naprawdę były to pierwsze przerwy w dostawie prądu od początku sezonu grzewczego, który przebyliśmy w dwóch trzecich" - podał w poście zamieszczonym na Facebooku Ukrenergo.

"Sobotni atak był już trzecim w ciągu tygodnia i jednym z najbardziej zmasowanych w ciągu roku. To przypomina, że wróg nigdy nie porzucił prób wznowienia terroru energetycznego, zapoczątkowanego w 2022 roku. Zadanie Rosjan jest jasne - to terror wobec ludności cywilnej, stwarzający problemy dla przemysłu i gospodarki" - podkreślono.

DEON.PL POLECA

Atak odciął prąd od dwóch kotłowni i 7500 odbiorców. W godzinach wieczornych, w wyniku przeciążenia sieci, część powiatów Krzywego Rogu i okolicznych pięciu gmin utraciło prąd.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukrenergo: atak na infrastrukturę energetyczną w Krzywym Rogu jednym z największych od roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.