USA: kolejne zarzuty przeciwko byłemu szefowi sztabu wyborczego Trumpa

USA: kolejne zarzuty przeciwko byłemu szefowi sztabu wyborczego Trumpa
(fot. PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS / POOL)
PAP / kk

Specjalny prokurator Robert Mueller prowadzący śledztwo w sprawie tzw. Russiagate postawił w piątek nowe zarzuty szefowi sztabu wyborczego Trumpa, Paulowi Manafortowi oskarżając go o opłacanie byłych europejskich polityków - podał Reuters w sobotę.

Byłemu szefowi sztabu wyborczego prezydenta Donalda Trumpa, Paulowi Manafortowi stawiane są zarzuty opłacania wysokich rangą byłych europejskich polityków w latach 2012 i 2013 r. w celu lobbowania za prorosyjskim rządem Ukrainy.

Manafort oskarżany jest o przekazanie ponad 2 mln euro byłym europejskim politykom, a także jest podejrzany o utworzenie tzw. "Grupy Habsburg", dzięki której opinie lobbystów miały sprawiać wrażenie niezależnych analiz.

Domniemana grupa była zarządzana przez byłego wysokiej rangi polityka europejskiego, który w akcie oskarżenia zwany jest "Zagranicznym Politykiem A" - podaje Reuters.

DEON.PL POLECA

Manafort ustąpił w sierpniu 2016 r. ze stanowiska szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa w związku z jego działalnością jako konsultanta politycznego na Ukrainie. Wysunięto przeciwko niemu zarzuty m. in. spiskowania przeciwko USA, prania brudnych pieniędzy, prowadzenia działań na rzecz obcego państwa bez odpowiedniego zarejestrowania i popełnienia oszustw podatkowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: kolejne zarzuty przeciwko byłemu szefowi sztabu wyborczego Trumpa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.