USA: Trump zapowie największy w historii pakiet sankcji na Koreę Płn.

USA: Trump zapowie największy w historii pakiet sankcji na Koreę Płn.
(fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY 2.0)
PAP / kw

Prezydent USA Donald Trump planuje w piątkowym przemówieniu ogłosić "największy w historii" pakiet sankcji przeciw Korei Północnej, wymierzony w 56 jednosek pływających, firm transportowych i handlowych - powiedział wysoki rangą urzędnik administracji USA.

"Dziś ogłaszam, że wdrażamy największy w historii pakiet nowych sankcji przeciw reżimowi Korei Północnej" - deklaruje Trump w cytowanym przez Reutera fragmencie przemówienia na doroczną konferencję organizacji konserwatywnych (CPAC).

Nowe środki wymierzone będą w statki i firmy wspomagające Koreę Północną w obchodzeniu dotychczas nałożonych sankcji.

Trump zapowie też, że Departament Skarbu wkrótce podejmie dalsze kroki, by odciąć Pjongjang od źródeł dochodów i paliwa, które reżim wykorzystuje do finansowania swojego programu nuklearnego i armii - podają agencje.

Deklaracja padnie w momencie, gdy dobiegają końca igrzyska olimpijskie w Pjongczangu, podczas których doszło do wznowienia kontaktu między obiema Koreami.

Ostatnie sankcje na Pjongjang Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła 24 grudnia 2017 roku. Wymierzone one były głównie w dostawy ropy naftowej dla reżimu, ograniczyć też miały zatrudnianie północnokoreańskich pracowników za granicą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Trump zapowie największy w historii pakiet sankcji na Koreę Płn.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.