USA: Szaleniec z Arizony działał sam

USA: Szaleniec z Arizony działał sam
(fot. EPA/Gary M Williams)
PAP / drr

Wszystko wskazuje na to, że szaleniec, który w Tucson w stanie Arizona zastrzelił sześć osób i kolejnych czternaście ranił, w tym demokratyczną kongresmenkę Gabriellę Giffords, działał sam - informują amerykańskie media, powołując się na policję.

Mężczyzną, którego poszukiwała policja jako domniemanego wspólnika Jareda Loughnera, okazał się taksówkarz, który w rzeczywistości nie miał nic wspólnego z zamachowcem i zamachem w Tucson. Rewizja w domu szaleńca i znalezione tam materiały, w tym listy, potwierdziły hipotezę, że Loughner działał sam.

DEON.PL POLECA

W niedzielę zostały mu już postawione pierwsze zarzuty. Oskarżono go o podwójne zabójstwo i próbę dokonania kolejnych trzech zabójstw. Te zarzuty dotyczą pięciu ofiar, m.in. ciężko rannej w ataku Giffords, jej zabitego współpracownika i zastrzelonego także miejscowego sędziego. Kolejne zarzuty spodziewane są wkrótce. W poniedziałek Loughner ma po raz pierwszy stanąć przed sędzią.

Tymczasem postrzelona przez Loughnera demokratyczna kongresmenka Gabrielle Giffords nadal jest w stanie krytycznym. Lekarze są jednak przekonani, że najgorsze ma ona już za sobą.

Prezydent USA Barack Obama zaapelował, by w poniedziałek o godzinie 11 czasu waszyngtońskiego minutą ciszy uczcić pamięć ofiar zamachu w Arizonie. Na budynkach federalnych opuszczono już do połowy masztów flagi. Amerykańskie media zauważyły, że jedna z ofiar śmiertelnych szaleńca, 9-letnia Christina, urodziła się 11 września 2001 roku, w dniu ataków terrorystycznych na USA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Szaleniec z Arizony działał sam
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.