W. Brytania: Urodzinowa parada królowej odwołana z powodu koronawirusa

W. Brytania: Urodzinowa parada królowej odwołana z powodu koronawirusa
(fot. depositphotos.com)
PAP / pp

Tradycyjna uroczysta parada wojskowa z okazji urodzin brytyjskiej królowej - znana jako Trooping the Colour - nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie w związku ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń publicznych - ogłosił w piątek Pałac Buckingham.

"W zgodzie z rządowym zaleceniem, zostało ustalone, że Urodzinowa Parada Królowej, znana również jako Trooping the Colour, nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Kilka innych opcji jest rozważanych, zgodnie ze stosownymi wytycznymi" - napisano w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

W poniedziałek premier Boris Johnson w celu powstrzymania epidemii koronawirusa ograniczył możliwość wychodzenia z domów do niezbędnych sytuacji i zakazał zgromadzeń liczących więcej niż dwie niemieszkające ze sobą osoby. Restrykcje te mają potrwać co najmniej trzy tygodnie.

Królowa Elżbieta II obchodzi urodziny 21 kwietnia, ale jej oficjalne urodziny - podobnie jak jej poprzedników - obchodzone są w drugą sobotę czerwca, która w tym roku wypada 13 czerwca.

W paradzie, której trasa wiedzie sprzed Pałacu Buckingham, przez reprezentacyjną aleję The Mall do placu defilad House Guards Parade, bierze udział około 1400 żołnierzy, 200 koni i 400 muzyków. Wzdłuż trasy paradę śledzi ją tysiące widzów.

Z powodu epidemii koronawirusa królowa musiała już odwołać tradycyjne letnie przyjęcia w ogrodach Pałacu Buckingham, a także ze względu na swoje zdrowie wcześniej niż to było planowane udała się na okres wielkanocny do zamku w Windsorze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

W. Brytania: Urodzinowa parada królowej odwołana z powodu koronawirusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.