W. Brytania: Zmarła piąta ofiara zamieszek

W. Brytania: Zmarła piąta ofiara zamieszek
(fot. EPA/KERIM OKTEN)
PAP/im

W londyńskim szpitalu zmarła w czwartek wieczór piąta ofiara rozruchów - 68-letni Richard Mannington Bowes. Policja wszczęła dochodzenie ws. zabójstwa. - donoszą piątkowe media.

Mannington Bowes został zaatakowany przez uczestników zajść w poniedziałek wieczorem w zachodnim Londynie w dzielnicy Ealing. Doniesienia sugerują, że usiłował ugasić pożar w ulicznym pojemniku na śmieci. Na skutek pobicia stracił przytomność i już jej nie odzyskał.

Podczas zajść w licznie zamieszkanej przez Polaków dzielnicy spalono supermarket, sześć samochodów i splądrowano sklepy.

We wtorek w Birmingham zginęło trzech muzułmanów z lokalnej grupy samoobrony, którzy zostali staranowani samochodem na chodniku, gdy pilnowali meczetu i stacji benzynowej. W sprawie tej wszczęto dochodzenie o zabójstwo i aresztowano 32-letniego mężczyznę. Skonfiskowano też pojazd.

Wcześniej w londyńskiej dzielnicy Croydon w czasie zajść znaleziono w samochodzie mężczyznę, który w niewyjaśnionych okolicznościach zginął z broni palnej.

DEON.PL POLECA

Premier David Cameron zapowiedział w czwartek w Izbie Gmin, że w przyszłości w podobnej sytuacji policja będzie mogła wprowadzać godzinę policyjną i czasowo blokować dostęp do portali społecznościowych, ułatwiających uczestnikom zajść koordynowanie rozruchów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W. Brytania: Zmarła piąta ofiara zamieszek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.