"Wszystko podporządkowałam igrzyskom"

"Wszystko podporządkowałam igrzyskom"
(fot. PAP/Leszek Szymański)
7 lat temu

W sobotę w Londynie sportowcy będą rywalizować o pierwszych dwanaście kompletów medali ollimpijskich. Walkę o miejsce na podium zapowiada m.in. florecistka AZS AWF Warszawa Sylwia Gruchała.

- Wszystko podporządkowałam igrzyskom. Czwartym w karierze i chyba ostatnim. Bardzo chciałabym wrócić z Londynu z medalem - podkreśliła Gruchała, która już dwukrotnie stawała na olimpijskim podium - w Sydney w 2000 roku zdobyła srebro z drużyną, a cztery lata później w Atenach brąz indywidualnie.

Pierwszą rywalką Gruchały, w 1/16 finału, będzie Japonka Kanae Ikehata. Ich pojedynek rozpocznie się o godz. 14.20 polskiego czasu. Na olimpijskich planszach zaprezentują się też Martyna Synoradzka i Małgorzata Wojtkowiak.

Wcześniej o medale będą walczyć Sylwia Bogacka i Paula Wrońska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m. Jeśli przebrną kwalifikacje, finałową rywalizację rozpoczną o godz. 12.00.

O godz. 11.00 rozpocznie się wyścig kolarzy ze startu wspólnego z udziałem Michała Gołasia, Michała Kwiatkowskiego i Macieja Bodnara. Zawodnicy będą mieli do pokonania 250 km.

W sobotę przystąpi do rywalizacji aż 53 polskich sportowców. Pierwsze mecze rozegrają badmintoniści, tenisiści, ale jeszcze bez pełniącej funkcję chorążego reprezentacji Agnieszki Radwańskiej, a także siatkarze plażowi i tenisiści stołowi. Zaprezentuje się gimnastyk Roman Kulesza i jeździec Paweł Spisak.

Na pływalni wystartują Otylia Jędrzejczak, Mateusz Sawrymowicz, Karolina Szczepaniak i Dawid Szulich. Najliczniejszą grupą, która w sobotę rozpocznie zmagania olimpijskie, stanowią wioślarze. Na torze w Eton będzie 24 reprezentantów Polski, którzy popłyną w sześciu osadach.

Medale zostaną rozdane w siedmiu dyscyplinach: w judo (dwa finały), kolarstwie, łucznictwie, pływaniu (cztery finały), podnoszeniu ciężarów, strzelectwie (dwa finały) oraz szermierce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Wszystko podporządkowałam igrzyskom"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Wszystko podporządkowałam igrzyskom"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.