Zakaz sprzedawania jednorazowych produktów z plastiku. Australia wprowadza nowe prawo

Zakaz sprzedawania jednorazowych produktów z plastiku. Australia wprowadza nowe prawo
fot. Depositphotos
9 miesięcy temu
PAP / pk

Od poniedziałku w australijskim stanie Australia Południowa nie będzie można sprzedawać jednorazowych plastikowych słomek i sztućców. Z czasem zakaz zostanie rozszerzony na naczynia, kubki i opakowania na jedzenie. To pierwsza tego typu regulacja w Australii.

"Nasza rozpoczynająca się 1 marca akcja przeciwko używaniu jednorazowego plastiku czyni nas krajowym liderem w tej dziedzinie" - powiedział minister środowiska i zasobów wodnych Południowej Australii, David Speirs. Dodał, że w 2022 r. zakaz zostanie rozszerzony na jednorazowe kubki, talerze i opakowania na posiłki na wynos, a z czasem obejmie także inne jednorazowe produkty.

"Produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych są tworzone po to, by używać ich tylko kilka razy, często poza domem i od razu wyrzucać; to powoduje zaśmiecenie, marnotrawstwo i szkody dla dzikiej przyrody, w tym fauny i flory morskiej" - podkreślił Speirs.

Jak informuje portal publicznego nadawcy ABC, wprowadzenie podobnego zakazu na terenie całej Australii jest dość odległą wizją, ale analogiczne regulacje mogą niedługo zacząć obowiązywać w stanach Queensland i Australia Zachodnia.

Wycofywane z użycia produkty z plastiku mają być zastąpione przez ich odpowiedniki wykonane z materiałów biodegradowalnych.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
25,13 zł
35,90 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Zakaz sprzedawania jednorazowych produktów z plastiku. Australia wprowadza nowe prawo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.