Zdrowie Joe Bidena. Prezydent USA wyzdrowiał z Covid-19 i zakończy izolację

Zdrowie Joe Bidena. Prezydent USA wyzdrowiał z Covid-19 i zakończy izolację
Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
PAP/ kb

Wyniki testów prezydenta USA Joe Bidena na obecność koronawirusa dwukrotnie były negatywne, a objawy Covid-19 u szefa państwa niemal całkowicie ustały - stwierdził w liście osobisty lekarz amerykańskiego prezydenta dr Kevin O'Connor. Jak dodał, w świetle tych wyników Biden zakończy ścisłą izolację.

W liście opublikowanym przez Biały Dom O'Connor poinformował, że prezydent USA już we wtorek wieczorem miał negatywny wynik testu antygenowego, który został potwierdzony kolejnym testem w środę rano.

Joe Biden i covid-19

Jak dodał lekarz, objawy u Bidena "niemal całkowicie" ustały i prezydent zakończy trwającą od pięciu dni izolację; jeszcze w środę ma wygłosić przemówienie w Białym Domu.

Przez kolejne 10 dni Biden będzie jednak nosił maseczkę ochronną podczas kontaktów ze współpracownikami. Zwiększy też częstotliwość testów ze względu na możliwy nawrót objawów występujący czasem u niewielkiej liczby pacjentów leczonych Paxlovidem. Biden przeszedł pełną, pięciodniową kurację tym nowym lekiem antywirusowym.

DEON.PL POLECA

Jak podał we wcześniejszym liście dr O'Connor, wyniki badań wskazują na to, że Biden prawdopodobnie został zakażony podwariantem BA.5 koronawirusa, który odpowiada za ok. 85 proc. wszystkich nowych zachorowań w USA.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zdrowie Joe Bidena. Prezydent USA wyzdrowiał z Covid-19 i zakończy izolację
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.