Zmarł John Avildsen, reżyser filmu "Rocky"

Zmarł John Avildsen, reżyser filmu "Rocky"
(fot. youtube.com)
4 lata temu
PAP / pk

Amerykański reżyser John Avildsen, znany zwłaszcza z filmu "Rocky" i "Karate Kid", zmarł w Los Angeles w wieku 81 lat - poinformował w piątek czasu lokalnego dziennik "Los Angeles Times".

Avildsen chorował na raka trzustki.

W 1976 roku "Rocky", opowiadający fikcyjną historię walecznego boksera Rocky'ego Balboa, którego postać wykreował Sylvester Stallone, zdobył trzy Oscary, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Wobec wielkiego sukcesu filmu na całym świecie Stallone wcielił się w rolę pięściarza z Filadelfii sześć razy między 1976 a 2006 rokiem. Avildsen wyreżyserował jeszcze "Rocky'ego V" w 1990 r.; pozostałe części reżyserował Stallone.

Aktor na Instagramie złożył hołd Avildsenowi, który de facto uczynił go sławnym. "R.I.P. (Spoczywaj w pokoju). Jestem pewien, że wkrótce wyreżyserujesz +Trafił do nieba+ - Dziękuję, Sly" - napisał Stallone.

Prezes związku reżyserów amerykańskich Paris Barclay wskazał w oświadczeniu, że "ekscytujące ukazywanie (przez Avildsena) zwycięstwa, odwagi i emocji przez kilkadziesiąt lat podbijało serca wielu pokoleń Amerykanów".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zmarł John Avildsen, reżyser filmu "Rocky"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.