Znaleziono prawdopodobnie największą ropuchę na świecie. Została uśpiona

Znaleziono prawdopodobnie największą ropuchę na świecie. Została uśpiona
fot. Depositphotos
PAP / pk

Olbrzymia ropucha, sześciokrotnie większa niż średnia wśród tych zwierząt, została znaleziona w głębi australijskiego lasu deszczowego w parku narodowym Conway w stanie Queensland. W ocenie strażników ropucha może pobić rekord wielkości - podał w piątek serwis BBC.

Przezwana "Toadzillą" (połączenie angielskiego wyrazu "toad", oznaczającego ropuchę i nazwy fikcyjnego, gigantycznego potwora Godzilli) ropucha aga została zauważona przez strażniczkę Kylee Gray w czasie rutynowego patrolu w parku narodowym Conway. Gray z pomocą kolegów złapali zwierzę, po czym zważyli je w swoim biurze. Waga ropuchy wyniosła 2,7 kg.

Największa ropucha wpisana w 1991 roku do Księgi Rekordów Guinnessa ważyła 2,65 kg i było to szwedzkie zwierzątko domowe o imieniu Prinsen.

Kolega Gray, starszy strażnik parku, Barry Nolan, powiedział agencji Reutera, że zwierzę zostało uśpione z powodu jego wpływu na środowisko i jest to zwykły los ropuch w całej Australii. Ropuchy aga zostały sprowadzone do Australii w 1935 r. w celu zwalczania szkodników, ale ich populacja gwałtownie wzrosła i stały się zagrożeniem dla australijskich gatunków - wyjaśnił Nolan.

DEON.PL POLECA

Truchło Toadzilli zostało przekazane do muzeum stanowego Queensland.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Sprawdź, jaką masz relację z Ojcem

Czy potrafisz traktować Boga jak ojca? Spotykać się z Nim, rozmawiać? Czy widzisz w Nim troszczącą się o ciebie, zaufaną osobę czy raczej nieczułego i milczącego rodzica, dystansującego się...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Znaleziono prawdopodobnie największą ropuchę na świecie. Została uśpiona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.