Tajemnicza chmura-gołąb pojawiła się nad Rosją. „Może to zwiastun rychłego pokoju”

Tajemnicza chmura-gołąb pojawiła się nad Rosją. „Może to zwiastun rychłego pokoju”
Fot. Chris Barbalis / unsplash.com / Facebook.com
geekweek.interia.pl / tk

Na rosyjskim niebie pojawiła się tajemnicza chmura przypominająca gołębia, który uznawany jest za symbol pokoju między narodami. Co ciekawe, ten znak ukazał się obwodzie woroneskim, który graniczy z ukraińskim obwodem ługańskim.

Zdjęcia tego niezwykłego zjawiska pojawiły się w polskim internecie pod koniec listopada. Na fotografiach widać chmurę łudząco przypominającą gołębia. To zwierzę traktowane jest jako symbol pokoju między narodami.

Chmurę-gołębia na Facebooku udostępnił Grzegorz Zawiślak, jeden z polskich łowców burz. Pod postem zaczęły pojawiać się komentarze: „Gołąbek pokoju.", "Pięknie", "To jest aż nieprawdopodobne...", "Może to zwiastun rychłego pokoju". Ponad 3,2 tys. internautów zareagowało na zdjęcia udostępniając je ponad 280 razy.

„Choć chmura wygląda zjawiskowo, to jest to forma chmury pierzastej Cirrus, podobna do gatunków Cirrus spissatus (chociaż te są gęstymi ławicami chmur, a tu jest pojedyncza forma) lub Cirrus fibratus bądź odmiany Cirrus radiatus” – czytamy na geekweek.interia.pl.

Źródło: geekweek.interia.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Uchyl drzwi, za którymi czeka Bóg

Czy wiesz, jak brzmią pierwsze słowa, które wypowiada Bóg do człowieka w Księdze Apokalipsy? „Przestań się lękać!” (Ap 1,17). Bóg wie, że różnie możemy patrzeć na tajemnicze objawienie, jakie...

Skomentuj artykuł

Tajemnicza chmura-gołąb pojawiła się nad Rosją. „Może to zwiastun rychłego pokoju”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.