Wiceminister zdrowia: 19 366 nowych zakażeń COVID-19, zmarły 504 osoby

Wiceminister zdrowia: 19 366 nowych zakażeń COVID-19, zmarły 504 osoby
fot. Depositphotos
PAP / pk

Ostatniej doby wykryto 19 366 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 504 osoby z COVID-19 - poinformował we wtorek w Newsroom WP wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska pytany był w Newsroom WP m.in. o to, w jakim momencie IV fali koronawirusa znajduje się obecnie Polska.

Nie "szczyt" ale "płaskowyż"

- Myślę, że jesteśmy już na szczycie, ten szczyt co prawda wydaje się, że będzie trwał troszkę dłużej, czyli nie będzie to jednorazowy pik, tylko bardziej płaskowyż, bo te dane, które otrzymujemy codziennie się już właściwie ustabilizowały - powiedział Kraska.

Wiceminister poinformował, że ostatniej doby wykryto 19 366 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. - Czyli to jest około procent więcej, niż to było tydzień temu, czyli ta stabilizacja jest widoczna - zaznaczył.

Dużo osób przebywa w szpitalach

Jako niepokojące wskazał statystyki dotyczące szpitali. - W ciągu ostatniej doby było 826 nowych osób, które trafiło do naszych szpitali. W tej chwili jest ponad 23 tys. osób zakażonych koronawirusem, które przebywają w naszych szpitalach. To jest bardzo duża ilość ludzi - dodał. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa ponad 2 tys. osób - podał.

DEON.PL POLECA

 

Kraska przekazał, że zmarły 504 osoby z COVID-19.

Najwięcej nowych przypadków w tej fali pandemii - 29 064; i zgonów - 570 - zanotowano w środę 1 grudnia.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Wiceminister zdrowia: 19 366 nowych zakażeń COVID-19, zmarły 504 osoby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.