Wiceprezydent USA: Turcja zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii

Wiceprezydent USA: Turcja zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii
(fot. PAP/EPA/STR)
PAP / ms

Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział po negocjacjach z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, że Ankara zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii; na 120 godzin wszystkie operacje militarne zostaną wstrzymane.

Władze Turcji i USA doszły w czasie rozmów do porozumienia. Donald Trump zobowiązał się znieść sankcje nałożone na Turcję gdy wejdzie w życie rozejm w północno-wschodniej Syrii.

Pence oznajmił, że USA nie zaoferowały Turcji nic poza zniesieniem sankcji. Dodał, że wierzy, iż silne relacje Ameryki z Kurdami w Syrii przetrwają.

Turcja zawiesi ofensywę, gdy siły kurdyjskiej wycofają się z północno-wschodniej Syrii.

DEON.PL POLECA


Na swoim profilu na Twitterze trump oznajmił, że otrzymał "wspaniałe wiadomości z Turcji" po rozmowach wiceprezydenta Mike'a Pence'a z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. "Dzięki dla @RTErdogan. Miliony istnień ludzkich będą uratowane!" - dodał.

"Ten deal NIGDY nie mógłby zostać zawarty 3 dni temu. Musi być trochę «szorstkiej» miłości, aby to załatwić. Wspaniale dla wszystkich. Dumny ze wszystkich!" - napisał Trump.

Przedstawiciel strony tureckiej po negocjacjach powiedział agencji Reutera, że Turcja "dostała dokładnie to, czego chciała".

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wiceprezydent USA: Turcja zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.