Wielkopolskie: 100 osób w kwarantannie z otoczenia zmarłej 37-latki, zakażonej koronawirusem

Wielkopolskie: 100 osób w kwarantannie z otoczenia zmarłej 37-latki, zakażonej koronawirusem
(fot. depositphotos.com)
PAP / jb

- 100 osób, w tym dzieci, z otoczenia zmarłej w niedzielę 37-letniej kobiety, mieszkanki powiatu kaliskiego, zostało objętych kwarantanną – poinformowała w niedzielę PAP Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu Anna Napierała. Kobieta była przedszkolanką.

 

Kwarantanna dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci, ponieważ zmarła kobieta, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, była przedszkolanką.

„Ustaliliśmy wszystkie kontakty. Ale być może jeszcze ktoś do nas się zgłosi” – powiedziała Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu Anna Napierała. Dodała, że wszyscy przejdą 14-dniową kwarantannę domową.

W niedzielę rano w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do placówki medycznej w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami – poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Pacjentka została przetransportowana ze szpitala w Wolicy k. Kalisza, gdzie przebywała kilka dni. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Szpital w Wolicy zamknięto w sobotę wieczorem i wprowadzono reżim sanitarny.

"Nikt nie może opuszczać szpitala do odwołania i nikt nie może wchodzić" - zapowiedział dyrektor Sławomir Wysocki.

Obecnie w szpitalu przebywa 54 pacjentów, w tym trzech onkologicznych, trzech lekarzy, osiem pielęgniarek oraz trzy pracownice z zewnętrznej firmy sprzątającej.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube, w niedzielę mają dotrzeć do placówki medycznej w Wolicy wszystkie potrzebne środki - maseczki, rękawiczki i kombinezony ochronne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wielkopolskie: 100 osób w kwarantannie z otoczenia zmarłej 37-latki, zakażonej koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.