Więźniowie posprzątają Gdańsk na Euro 2012

(fot. bsktcase / flickr.com)
PAP / slo

Dodatkowe grupy więźniów posprzątają nieodpłatnie przed Euro 2012 w Gdańsku m.in. okolice stadionu piłkarskiego oraz tereny w pasie nadmorskim. We wtorek podpisano porozumienie w tej sprawie.

- Obecnie na obszarze Gdańska pracuje nieodpłatnie 70 osadzonych. Jeśli władze Gdańska będą miały taką potrzebę, to jesteśmy w stanie podwoić tę liczbę, tak aby przed Euro 2012 miasto prezentowało się przed kibicami i turystami jak najlepiej - powiedział dziennikarzom dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku płk Jarosław Kardaś.

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku zawarto we wtorek porozumienie o nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz miasta. Dokument podpisali płk Kardaś i zastępca prezydenta Gdańska Maciej Lisicki.

Porozumienie pozwoli na skierowanie kolejnych kilkudziesięciu skazanych do pracy przy sprzątaniu ulic, skwerów, placów, terenów leśnych i plaż. Osadzeni będą też usuwać dzikie wysypiska śmieci.

DEON.PL POLECA


Współpraca władz Gdańska ze Służbą Więzienną dotycząca darmowej pracy więźniów trwa od 10 lat. Ostatnio np. skazani z zakładu karnego byli w grupie osób porządkujących Wyspę Spichrzów. Tam, podczas jednego dnia, zebrali ponad 200 worków śmieci.

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Gdańsku nadzoruje działalność 5 zakładów karnych i 4 aresztów śledczych. W 2011 roku nieodpłatnie na pięć tysięcy osadzonych zatrudniono 1200 więźniów. Pracowali oni dla ponad 100 instytucji. Ich pracę wyceniono na kwotę ponad czterech milionów złotych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Więźniowie posprzątają Gdańsk na Euro 2012
Komentarze (2)
P
PabloSz
8 maja 2012, 21:28
gosc nie rozumiesz chyba tej układanki :) Odpowiem pytaniem: A co ma ktoś z tego, że pracodawca X może zapewnić mu wynagrodzenie? Odp. Ten ktoś może sobie zapewnić godne utrzymanie, jeśli pracodawca jest w miarę dobry, to może to być na lepszym standardzie życia. Podobnie z więźniami, Państwo zapewnia im byt więc oni powinni się jakoś odwdzięczyć temu Państwu czyli społeczeństwu choćby poprzez pracę na rzecz ogółu. Tym samym daje to jakieś poczucie bycia potrzebnym, wpływa na resocjalizację. Temat można ciągnąć dłużej. Pytanie "Co więźniowie z tego mają" jest trochę bezzasadne.
G
gosc
8 maja 2012, 18:59
 ale co Wiezniowie z tego maja?