Właściciel biura turystycznego oszukał ponad 300 osób. Grozi mu osiem lat więzienia

Właściciel biura turystycznego oszukał ponad 300 osób. Grozi mu osiem lat więzienia
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Do ośmiu lat więzienia grozi 44-letniemu mieszkańcowi Skarżyska-Kamiennej. Właściciel biura turystycznego oszukał 325 osób z całej Polski, oferując wycieczki, które nie doszły do skutku.

Skarżyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli śledztwo w sprawie serii oszustw, których ofiarami padali klienci miejscowego biura turystycznego.

- Na przestrzeni dwóch lat (2019-2021 – przyp. red.) 44-letni właściciel biura oferował w sieci usługi swojej firmy. Pobierał od klientów zaliczki lub całe kwoty za zakup wycieczek i innych form wypoczynku. Niestety z rzekomych, różnych przyczyn do wyjazdów nie dochodziło, a wpłacone środki nie były zwracane pokrzywdzonym. Ofiarami nieuczciwej działalności skarżyszczanina padło 325 osób z całego kraju – powiedział podkom. Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Mężczyzna stanie przed sądem

Mężczyzna usłyszał 344 zarzuty oszustw. Spowodował straty przekraczające 450 tys. zł. W toku prowadzonego postępowania śledczy zgromadzili kilkadziesiąt tomów akt. Mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej został zatrzymany w marcu ubiegłego roku. Wówczas sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

DEON.PL POLECA

44-latek wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Glinka

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej.

Stał się człowiekiem...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Właściciel biura turystycznego oszukał ponad 300 osób. Grozi mu osiem lat więzienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.