Włochy. Milion osób zakażonych koronawirusem

Włochy. Milion osób zakażonych koronawirusem
Fot. Massimo Percosi/ANSA/EPA/PAP
PAP/mk

Włoski resort zdrowia poinformował, że oficjalna liczba aktualnie zakażonych koronawirem w tym kraju zbliża się do miliona. Nieoficjalnie chorych na COVID-19 jest znacznie więcej.

Prawie milion osób we Włoszech jest obecnie zakażonych koronawirusem - wynika z piątkowych danych ministerstwa zdrowia w Rzymie. Potwierdzają się prognozy ekspertów, którzy na lipiec zapowiadali kolejną falę pandemii. Dominuje lekki przebieg zakażenia, wywołanego przez następne subwarianty omikronu.

W raporcie resortu zdrowia podano, że aktywnie zakażonych jest 929 tys. osób. Specjaliści twierdzą jednak, że faktyczna liczba jest znacznie wyższa, bo wiele osób robi domowy test, a to oznacza, że ci zakażeni nie są uwzględniani w statystykach.

Minionej doby we Włoszech na COVID-19 zmarły 72 osoby i zanotowano ponad 86 tys. przypadków infekcji wykrytych w 316 tys. testów w szpitalach i aptekach. 27 procent z nich dało wynik pozytywny, co jest wysokim wskaźnikiem.

Na oddziałach intensywnej terapii przebywa we Włoszech 264 chorych na COVID-19.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Skomentuj artykuł

Włochy. Milion osób zakażonych koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.