Włochy. Na Covid-19 umierają niemal wyłącznie niezaszczepieni

Włochy. Na Covid-19 umierają niemal wyłącznie niezaszczepieni
Rzym, protesty przeciwko ograniczeniom związanym z Covid-19 (fot. Giuseppe Lami/EPA/PAP)
2 miesiące temu
PAP/mk

Na ponad 35 tys. zmarłych we Włoszech od początku lutego br., zakażonych koronawirusem, jedynie 423 osoby były w pełni zaszczepione. Oznacza to, że niemal 99 proc. zgonów dotyczy osób nie w pełni lub w ogóle nie zaszczepionych.

Dane o umieralności ogłosił we wtorek krajowy Instytut Służby Zdrowia. W raporcie podkreślono, że zmarli, którzy otrzymali pełny cykl szczepień, mieli bardzo zaawansowany wiek i cierpieli na inne, poważne choroby.

W ogłoszonym raporcie Instytut poinformował, że od 1 lutego do 21 lipca zanotowano 423 zgony osób w pełni zaszczepionych. Średnia ich wieku wynosi 88 lat. Stanowią oni 1,2 proc. wszystkich zmarłych zakażonych SARS-CoV-2, których było w tym czasie ponad 35 tysięcy.

Eksperci Instytutu wyjaśnili, że wybrali do analizy okres począwszy od 1 lutego, bo wtedy minęło pięć tygodni na dokończenie szczepień od momentu ich rozpoczęcia w kraju.

Najnowsze dane włoskiego ministerstwa zdrowia z ostatniej doby zawierają informacje o 24 zgonach na Covid-19 i 4522 kolejnych przypadki zakażeń, wykrytych po przeprowadzeniu około 242 tys. testów.

Rejestr zmarłych z Covid-19, prowadzony od lutego 2020 roku, wzrósł we Włoszech do niemal 130 tys.

Do szpitala trafiło 106 następnych osób, w tym siedem na intensywną terapię. Według oficjalnych danych obecnie we Włoszech jest około 70 tys. zakażonych koronawirusem.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ
23,03 zł
32,90 zł

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włochy. Na Covid-19 umierają niemal wyłącznie niezaszczepieni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.