Woj. śląskie. Po silnych opadach rzeki w Beskidach przekroczyły stany ostrzegawcze

Woj. śląskie. Po silnych opadach rzeki w Beskidach przekroczyły stany ostrzegawcze
Fot. depositphotos.com
PAP/mk

Rzeki Biała Wisełka w Wiśle Czarnem, Wisła w Ustroniu i Biała na wodowskazie Czechowice-Bestwina przekroczyły swoje stany ostrzegawcze. Meteorolodzy ostrzegają, że w Beskidach nadal będzie padać i wody w rzekach zasilanych dopływami z gór będzie przybywać.

Obficie padający od wielu godzin deszcz spowodował w niedzielę wezbranie wód w rzekach w Beskidach. Z danych IMGW wynika, że poziom ostrzegawczy przekroczyła. W niedzielę w południe Biała Wisełka w Wiśle Czarnym mierzyła 92 cm. To 2 cm ponad stan ostrzegawczy. Wisła w Ustroniu miała 190 cm; 10 cm powyżej poziomu ostrzegawczego. Rzeka Biała na wodowskazie Czechowice-Bestwina osiągnęła 198 cm. Stan ostrzegawczy wynosi tam 190 cm. W wielu miejscach rzeki osiągnęły stany wysokie, m.in. Koszarawa w Pewli Małej, Żabniczanka w Żabnicym, Żylica w Łodygowicach, Wisła w Skoczowie i Olza w Cieszynie.

DEON.PL POLECA
Szczególnie obfite opady wystąpiły w górach. Na Błatniej spadło w ciągu ostatnich sześciu godzin ponad 50 mm deszczu, w Szczyrku blisko 43 mm, w Brennej 38 mm, a w Bielsku-Białej 32 mm.

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało w niedzielę po południu ostrzeżenie meteorologiczne. Obowiązuje do godziny 20. "Przewiduje się dalsze występowanie opadów o natężeniu umiarkowanym i silnym. Lokalnie (...) spadnie od 20 do 40 mm. Biorąc pod uwagę opady z poprzedzającego okresu, całkowite sumy opadu dobowego mogą sięgnąć od 80 mm do 110 mm" – brzmi ostrzeżenie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Skomentuj artykuł

Woj. śląskie. Po silnych opadach rzeki w Beskidach przekroczyły stany ostrzegawcze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.