Wojna na Ukrainie. Pentagon: Rosja wystrzeliła już ponad 1000 rakiet

Wojna na Ukrainie. Pentagon: Rosja wystrzeliła już ponad 1000 rakiet
Fot. PAP/EPA/VASILIY ZHLOBSKY
PAP/ kb

W ciągu trzech tygodni inwazji na Ukrainę, Rosja wystrzeliła już ponad 1000 rakiet - poinformował w czwartek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu. Jak dodał, pod coraz większym ostrzałem jest Kijów, choć rosyjskie wojska nie poczyniły postępów pod stolicą, mimo że ściągnęły w pobliże stolicy artylerię.

Według oficjela wojska rosyjskie znajdujące się pod Kijowem są "w gruncie rzeczy tam, gdzie były wcześniej", choć do miasta przybliżyła się rosyjska artyleria, co może zwiastować próbę oblężenia.

DEON.PL POLECA

Pentagon o rosyjskich rakietach

Dodał również, że USA mają "anegdotyczne" informacje o słabnącym morale wśród rosyjskiej armii, spowodowanym twardym oporem Ukraińców i postawą dowódców.

Przedstawiciel resortu stwierdził, że mimo zwiększonej aktywności rosyjskich okrętów na Morzu Czarnym nadal nie ma wskazań świadczących o nadchodzącym desancie na Odessę.

Nie odnotowano również większych zmian dotyczących walki w powietrzu; ukraińskie siły powietrzne nadal wykonują 5-10 operacji dziennie, podczas gdy Rosja wielokrotnie więcej, ale znaczna część rosyjskich lotów ma miejsce poza granicami Ukrainy i jest używana do wystrzału rakiet dalszego zasięgu.

Odnosząc się do deklaracji władz Słowacji o gotowości do wysłania na Ukrainę systemów obrony przeciwlotniczej S-300, jeśli USA zgodzą się uzupełnić słowackie zapasy, oficjel stwierdził, że nie ma jeszcze decyzji USA w tej sprawie.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Wojna na Ukrainie. Pentagon: Rosja wystrzeliła już ponad 1000 rakiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.